NAUCZYCIELE


MALWINA ŻYREK-SCHMIDT - właściciel szkoły, nauczyciel j. angielskiego

Nazywam się Malwina Żyrek-Schmidt i jestem właścicielem oraz lektorem w The Bay. Pomysł na założenie własnej szkoły zrodził się podczas moich wakacji w Kalifornii, gdy zrozumiałam jak bardzo język angielski pomógł mi w realizacji wielu planów podróżniczych.

Jestem absolwentką kierunku Filologia Angielska na Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Bydgoszczy, będącym częścią Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu (studia licencjackie) oraz Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (studia magisterskie). Obecnie jestem słuchaczem studium doktorskiego dyscypliny pedagogika oraz studiów podyplomowych Tutoring i Coaching w edukacji.

Poza The Bay można mnie także spotkać w murach Wyższej Szkoły Bankowej i Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy. Wcześniej pracowałam w Gimnazjum nr 44 i Szkole Podstawowej nr 55 przy Bydgoskim Zespole Opiekuńczo-Wychowawczym w Bydgoszczy.

W wolnych chwilach czytam kryminały i oglądam filmy i seriale, gdyż uważam, ze jest to niezbędne narzędzie każdego nauczyciela języków obcych! Uczę się niemieckiego, a od niedawna także hiszpańskiego. Jeśli tylko mogę, wybieram się w podróż. Moim ostatnim kierunkiem było wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych: Nowy Jork, Washington, Miami i Orlando (mam straszna słabość do parków rozrywki!).

 

BARTOSZ WOJTINEK - nauczyciel j. angielskiego

Nazywam się Bartosz Wojtinek. Jestem studentem ostatniego roku studiów na kierunku lingwistyka stosowana w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Na moim życiowym koncie znajduje się kilka ukończonych kursów związanych z pedagogiką (między innymi kurs wychowawcy kolonijnego). Uważam, że dzieci są niesamowite. Podoba mi się ich otwarte oraz beztroskie podejście do życia, dlatego w The Bay najczęściej uczę najmłodsze grupy uczniów.

W życiu kieruję się zasadą, że z ludźmi trzeba nie tylko pracować, ale przede wszystkim, współpracować.

Prywatnie interesuję się kulturą amerykańską, szeroko pojętym kinem oraz gotowaniem. Lubię Novaka Djokovica oraz Franka Sinatrę. Marzę o przejechaniu całej Route 66 z Chicago do Los Angeles.

 

DOMINIKA SAMSIN - nauczyciel j. angielskiego

Nazywam się Dominika Samsin i jestem absolwentką Turystyki i rekreacji na Wyżej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy. Aktualnie kończę mój drugi kierunek studiów – filologię angielską. Ostatnie 4 sezony letnie spędziłam w pracy na włoskim campingu w regionie Marche. Posiadam uprawnienia przewodnika wycieczek oraz wychowawcy kolonijnego. Uwielbiam być towarzyszem wypraw, zwłaszcza tych polegających na odkrywaniu kolejnych tajemnic angielskiej gramatyki, czy słowotwórstwa! Tak, naukę angielskiego porównuję do podróży - podróży podczas których zwiedzamy najróżniejsze zakątki świata, poznajemy nietuzinkowych ludzi i wsłuchujemy się w ich pasjonujące historie. Dlatego też ucząc języka obcego staję się przewodnikiem inspirującej "angielskiej" wycieczki, która w końcu owocuje płynną konwersacją podczas słonecznych zagranicznych wakacji moich kursantów!

 

AGNIESZKA WIERZCHOŃ - nauczyciel j. angielskiego

Nazywam się Agnieszka Wierzchoń i jedną z moich życiowych pasji są języki - zarówno uczeniesię ich jak i nauczanie. Ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Kazimierza, w trakcie których wyjechałam na wymianę, by studiować edukację nauczycielską i wielojęzyczność na baskijskim uniwersytecie w Hiszpanii. Po studiach od razu zajęłam się nauczaniem angielskiego i polskiego dla obcokrajowców, w czym poczułam się jak ryba w wodzie!
Ostatni rok spędziłam na wolontariacie europejskim w Czechach, gdzie doskonaliłam swój warsztat i zbierałam nowe doświadczenia. W lekcjach najbardziej nie lubię nudy, a nad wyraz cenię sobie kreatywne i indywidualnepodejście do nauczania.
Poza językami i poznawaniem różnych kultur, moją wielką miłością są też psy oraz sport.

 

AGATA GRUDZKA - nauczyciel matematyki

Nazywam się Agata Grudzka. Ukończyłam studia doktoranckie z matematyki na Uniwersytecie MikołajaKopernika w Toruniu. Lubię pracować z młodzieżą i moją pasją jest nauczanie matematyki w taki sposób, żeby stała się ona zrozumiała i łatwa dla ucznia.Cały czas poszerzam swoje kompetencje, uczestnicząc w kursach dla nauczycieli. W 2019 roku ukończyłam studia podyplomowe w zakresie nauczania fizyki w szkołach podstawowychi ponadpodstawowych.
W wolnych chwilach biegam. Kocham góry i nie wyobrażam sobie wakacji letnich bez wędrówki górskimi szlakami.

 

NASZE CERTYFIKATY: